Водогосподарська ситуація у Волинській області

У північних районах Волині продовжується паводок, який розпочався у грудні минулого року. Станом на 17 січня 2023 року всього затоплено та  підтоплено понад 7 тис. га сільськогосподарських угідь та присадибних ділянок в основному в Ковельському та Камінь-Каширському районах.

З метою недопущення затоплень житлових та господарських будівель на польдерних меліоративних системах щоденно працює більше 10 насосних станцій Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, якими у грудні 2022 року відведено понад 1 млн. м3 води, а у першій половині січня ц. р. – 2,5 млн. м3 . На окремі ділянки меліоративних систем, де є загроза виникнення  аварії, а також ліквідації наслідків руйнувань захисних дамб, розмивання водопропускних та водорегулюючих споруд виїжджають наші аварійні бригади. Лише протягом січня ц.р. було здійснено 11 виїздів, при цьому використано понад 2 тис. мішків та 1000  л паливно-мастильних матеріалів, в тому числі з місцевих громад – 500 л.

Сьогодні аварійна бригада Любешівської експлуатаційної дільниці працює на Цирській осушувальній системі Камінь-Каширського району, де є загроза перетоку води через дамбу № 1, що може привести до затоплення території с. Цир. Допомогу нашим працівникам надає місцеве населення.

У Ковельському районі поблизу с. Залухів аварійна бригада Прип’ятської експлуатаційної дільниці ліквідувала пошкодження окремих ділянок на дамбах № 4  і № 5 Залухівської осушувальної системи. На черзі ремонт внутрішньогосподарської дамби поблизу с. Підгір’я Забродівської ТГ, де є загроза затоплення житлових та господарських будівель.

У зв’язку з ускладненням паводкової ситуації  Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області звернувся до облдержадміністрації щодо надання матеріальної допомоги. Розпорядженням голови Волинської ОДА офісу виділено 3,5 тис. мішків з регіонального матеріального резерву, які вкрай необхідні для проведення протипаводкових заходів, та частково вирішать проблеми затоплення та підтоплення територій.

За даними Волинського гідрометеоцентру найближчим часом очікуються опади у вигляді дощу та снігу, тому швидкого проходження паводку очікувати не варто.