Інформація про проведення еколого-просвітницьких заходів

Виховання дбайливого ставлення дітей до довкілля

З метою виховання дбайливого ставлення до довкілля працівниками Луцького міжрайонного управління водного господарства періодично проводяться тематичні уроки та заходи на водну тематику у загальноосвітніх закладах. Цікаво та пізнавально на днях пройшов урок на тему «Подорож краплинки» у 1-А класі Луцької ЗОШ № 11 – колегіумі. Заступник начальника Луцького МУВГ Олена Митрофанюк ознайомила дітей з водними ресурсами Волині, розповіла цікаві факти про воду та її вплив на здоров’я і харчування.У свою чергу діти підготували малюнки та приймали активну участь в обговоренні.


 

Екологічний івент "Міжнародний день чистих берегів"

Чи знаєте ви, що за нинішніх темпів засмічення річок, морів та океані до 2️050 року в них буде більше пластику, аніж риб? Щоб запобігти цьому, в треті вихідні вересня (цьогоріч – 2️1 вересня) мільйони волонтерів у всьому світі (понад 1️50 країн) долучилися до глобального прибирання. Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області підтримуючи екологічний івент "Міжнародний день чистих берегів", зібрав охочих допомогти очистити береги річок Волинської області. До даного челенджу долучилися працівники РОВР у Волинській області разом з учнями Луцької гімназії № 4 та учасники україно-польського проекту" Агенти змін. Екосвідомі".

Основною метою даного заходу є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами.


Чому не можна спалювати листя?

Закликаємо не спалювати листя- це може викликати захворювання на рак

♦️Традиційно восени люди згрібають опале листя та спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров'ю та довкіллю. Міністерство енергетики та захисту закликає громадян не палити листя, адже це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту.
Лікарі ж попереджають про ризики для здоров'я, адже при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. Приміром, одна тонна тліючого листя прирівнюється до тридцяти кілограмів чадного газу. Це дуже отруйний газ, оскільки надзвичайно легко зв'язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це – посилює шанс на загострення захворювань серця.

 

♦️Спалення листя призводить ще й до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння. Міністерство енергетики та захисту довкілля попереджає: такі дії призводять також до зникнення певних видів тварин та загибелі комах.
Спалювати листя забороняє низка законів, а Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає за це покарання у вигляді штрафу. Розмір штрафу за таке правопорушення коливається від 340 до 1360 гривень для громадян, і від 850 до 1700 гривень - для посадових осіб. Якщо ви стали свідком спалювання листя, спробуйте спершу поговорити з правопорушником і переконати його не робити цього. Якщо розмови не подіють, то викликайте правоохоронців і пожежників.

 

♦️Мінекоенерго рекомендує компостувати листя - для цього не треба особливих знань або зусиль. Треба спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя, а потім помірно його зволожувати. Навесні цим добривом можна удобрити ґрунт. Наприклад, у Рівному спробували розв’язати проблему із спалюванням листя, безкоштовного приймаючи його на території сміттєвого полігону. Згодом це листя закомпостують. «Менші викиди в атмосферу – це передусім наша екологічна безпека, - наголосив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель. – У нас є напрацьований певний пакет законопроектів щодо управління відходами». Також Олексій Оржель наголосив, що Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів на території України. А ще працює над розробкою закону про заборону одноразових виробів із пластику.