Про водогосподарську обстановку у Волинській області

Станом на 10 січня 2023 року на території Волинської області триває зимовий паводок, який утворився внаслідок танення снігового покриву та значних опадів у грудні минулого року.

Найскладніша ситуація спостерігається у Ковельському та Камінь-Каширському районах, де, відповідно, затоплено і підтоплено 3,5 тис. га та 2,7 тис. га сільськогосподарських угідь та присадибних ділянок. У Забродівській територіальній громаді є випадки підтоплення окремих господарських будівель та споруд.

З метою мінімізації збитків від шкідливої дії вод щоденно включаються в роботу від 10 до 15 польдерних насосних станцій Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, також у разі виникнення загрози або пошкоджень гідро технічних споруд працюють аварійні бригади, які на даний час вже використали 1,3 тис. мішків з піском.

Для прогнозування та контролю проходження зимового паводку на меліоративних системах функціонує 14 відомчих водпостів та 1,2 тис. спостережних свердловин для контролю за рівнями поверхневих та ґрунтових вод.

За прогнозами Волинського гідрометцентру у найближчі дні очікуються незначні опади у вигляді дощу та мокрого снігу, тому можливе ускладнення водогосподарської обстановки.

Для оцінки паводкової ситуації, готовності органів місцевої влади і місцевого самоврядування та експлуатаційних дільниць РОВР у Волинській області до пропуску паводків і повені, 5 січня цього року було організовано виїзд керівників Управління з питань цивільного захисту на надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, ДСНС України у Волинській області у Камінь-Каширський і Ковельський райони. Вони побували на найбільш вразливих об’єктах і зустрілись з в. о. Любешівського селищного голови Володимиром Сергійчуком та Головою Камінь-Каширського району Ольгою Ващук і обговорили питання щодо спільних дій під час проходження паводку і повені. Від РОВР у Волинській області прийняв участь заступник начальника Ростислав Кравчук.