Засідання комісії

У зв’язку з різким пониженням рівня води, високим ступенем заростання водяною рослинністю, відсутністю водообміну на деяких ділянках Хріницького водосховища, 27 липня 2022 року відбулось засідання Міжвідомчої комісії по безаварійному пропуску весняної повені, дощових паводків та дотримання режимів роботи Хріницького водосховища під головуванням Радченка Сергія Івановича – голови Демидівської селищної ради Рівненської області. У роботі комісії від Волинської області прийняли участь Ростислав Кравчук – заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області та Сергій Починок – заступник начальника Волинського рибоохоронного патруля. Також в засіданні комісії приймали участь представники Рівненського РОВР, Південного МУВГ, Державної екологічної інспекції Поліського округу, ТзОВ «Укртрансрейл» та Демидівської селищної ради.

З метою попередження загибелі водних біоресурсів вирішили: ТзОВ «Укртрансрейл» шляхом зміни графіка роботи гідроагрегатів та врахування санітарного пропуску води по річці Стир, підтримувати рівень води у верхньому б’єфі водосховища не нижче 187,30 м БС.  

Також, з метою дослідження та виявлення причин непропорційно високого підйому рівня води у нижньому б’єфі річки Стир для проведення обстеження русла річки, створити робочу групу з числа представників Регіональних офісів водних ресурсів у Рівненській та Волинській областях, Державної екологічної інспекції Поліського округу та Демидівської селищної ради. У разі виявлення робочою групою суб’єктивних причин непропорційно високого підйому рівня води у нижньому б’єфі річки Стир, вжити заходів реагування в межах чинного законодавства та компетенції.