Всесвітній день моніторингу вод

Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу якості води, ініціатором створення якого виступив американський Фонд чистої води. Це екологічне свято до теперішнього часу стало інформаційно-освітньою програмою, спрямованою на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів планети та участь у захисті від забруднення. Адже від якості води, її складу, залежить здоров’я всього людства.

Цього року спеціалісти Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, з метою відзначення Всесвітнього дня моніторингу води та привернення уваги громадськості до проблеми якісного стану водних ресурсів, провели еколого-просвітницьку роботу серед учнів Ліцею № 1 міста Ковель. Начальник Ковельської експлуатаційної дільниці  розповів про впровадження нових стандартів та європейських підходів відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви щодо здійснення моніторингу поверхневих вод. Працівниками лабораторії РОВР у Волинській області та Ковельської ЕД  на р. Турія було продемонстровано нові методи відбору проб поверхневих вод, а в приміщенні лабораторії школярам показали процес проведення аналізів на визначення хлоридів, кальцію, жорсткості, гідрокарбонатів, нітратів і водневого показнику (Рh). Учні побачили процес визначення та  консервації розчиненого у воді кисню. Також дітям надавалась можливість взяти участь у відборі проб та у визначенні гідрохімічних показників води.

Отже, увага до якості води – важливе завдання кожного жителя планети, який думає про своє здоров'я і довголіття. І нехай моніторинг якості води стане доброю традицією і для вашої родини!