Робоча поїздка

Нещодавно відбулась робоча поїздка керівництва Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області в Ковельський  (колишній Шацький) район з метою ознайомлення зі станом міжгосподарської інженерної інфраструктури, в першу чергу регулюючих гідротехнічних споруд Копаївської осушувальної системи, яка має опосередкований вплив на збереження водності дванадцяти Шацьких озер, в тому числі озера Світязь, і забезпечує можливість ефективного використання меліоративних земель на площі понад 3,5 тис. га.

Ця меліоративна система була побудована у 1964 році і через значний період експлуатації потребує капітального ремонту як очистки каналів, так і відновлення гідромеханічного обладнання на шлюзах-регуляторах. На сьогодні регулювання рівнів в основному здійснюється за допомогою шандорних пристроїв, що не дозволяє оперативно реагувати у разі зміни водогосподарської обстановки на меліоративній системі.

За кошти обласного бюджету виготовлена проектна документація, проведена її експертиза. Загальна вартість робіт становить майже 53 млн. грн. Враховуючи значимість цього об’єкта в екологічному та сільськогосподарському напрямках, на сьогодні необхідно вирішити питання фінансування робіт.