Водогосподарська обстановка Волинської області

 Cтаном на 30 червня 2020 року внаслідок випадання значної кількості опадів в області триває літній паводок. На заплаву вийшли річка Прип’ять в Ратнівському районі, а відмітки підтоплення та затоплення сінокосів та пасовищ досяг рівень води в річці Стохід у Любешівському районі. Також на заплаві знаходяться води в річках Цир, Турія, Стохід в Камінь-Каширському, Вижівка – в Старовижівському районах.

Дощовими водами підтоплено та затоплено у Ратнівському районі 8345 га сільськогосподарських угідь та 559 присадибних ділянок, в Камінь-Каширському - 2100 га, в Старовижівському – 1250 га, в Шацькому– 1015 га, в Маневицькому – 29 га та в Любомльському– 10 га. В Любешівському районі водами річки Стохід затоплено та підтоплено 300 га сінокосів та пасовищ, дощовими водами – 600 га.

Всього в області підтоплено та затоплено 13649 га, в тому числі 300 га річковими водами. Є загроза часткового підтоплення населених пунктів Видерта, Мельники-Мостище та Ворокомлє Камінь-Каширського, Мала Глуша та Зарудчі – Любешіівського, Тур, Заболоття, Заліси, Самари, Язавні, Оріхово та смт. Ратне – Ратнівського районів.

Спеціалістами водогосподарських організацій постійно проводиться обстеження меліоративних систем, дамб, гідротехнічних споруд з метою виявлення пошкоджень та їх ліквідації.