о. Мошне

   о. Мошне - площа дзеркала – 36 га, довжина берегової лінії – 2,2 км, об’єм – 724,1 тис.м3, ширина – 0,6 км, довжина – 0,6 км, максимальна глибина – 3 м, середня глибина – 2 м.

   Озеро карстового походження у Шацькому районі Волинської області. Озеро Мошне знаходиться за 2 км на північ від озера Пісочне за декілька сотень метрів від кордону з Білорусією. Берегова лінія озера Мошне слабо розвинена. Береги низинні, порослі лісом та заболочені. Прозорість води слаба — 0,5-0,7 м.

   Термічні, морфологічні, хімічні дослідження озера показали, що озеро дистрофічне (постійно замулюється і заростає, перероджується в болото), і є еталоном реліктових озер.

   З фітопланктону в озері Мошне виявлено 27 видів, різноманітних водоростей. Широко розповсюджені тут зелені хлорококкові, синьо-зелені та діатомові водорості. Вища водна рослинність представлена такими видами як очерет, стрілолист, рдесники, ситник та харові водорості. Іхтіофауна озера Мошне не відзначається багатством та різноманітністю видів. Тут поширені такі види риб як щука, плотва, краснопірка, окунь, йорж, карась, в'юн, лин та карликовий сомик, який є інтродукованим для даної водойми видом. На озері водяться птахи - крижень, червоноголова чернь, гоголь, сизий мартин. Зрідка можна зустріти лебедів.