Продовжимо разом відновлювати водні артерії Волині.

Продовжимо разом відновлювати водні артерії Волині.

Водогосподарники Ковельщини завершили роботи по відновленню русла річки Воронка в межах Зеленської сільської ради. Довжина очистки становить 2,9 км, екскаваторами викинуто з русла 10,3 тис.м3 мулу та водної рослинності, розрівнено 9,3 тис.м3 кавальєрів бульдозером. На ці роботи було витрачено 500 тис.грн. З них 250 тис.грн. кошти місцевого бюджету Зеленської сільської ради Ковельського району та 250 тис.грн. кошти виділені Держводагенством України з фонду розвитку водного господарства. Роботи виконані в повному обсязі та отримали позитивні відгуки від місцевої влади, та від населення. Але для тривалого і позитивного ефекту виконаних робіт та створення сприятливого гідрологічного режиму річки недостатньо очистити лише 2,9 км (або 15,3% від загальної довжини – 19 км). 

Тому в подальшому необхідно продовжити розчистку русел малих і середніх річок, в тому числі р.Воронка. Оздоровлювати річки необхідно по всій довжині, розчищаючи від мулу, рослинності, відкриваючи джерела живлення, збільшуючи притік і живлення грунтовими водами, тим самим збільшуючи проточність русла, що в свою чергу покращує екологічний стан та якість води.
Закликаємо міські та сільські ради, об′ єднані громади приєднатися до доброї справи по відновленню водних артерій Волині.