Озеро Плотичне

 

   Озеро Плотичне – озеро заплавного походження в Любешівському районі, розміщене за 13 км на північ від с. Ветли.

   Озеро Плотиче має похилі і піщані береги. Живиться воно дощовими, сніговими та підземними водами. Режим води в озері змінюється відповідно до пори року. Весною – найвищий рівень води, зате влітку та восени, в сухий період, рівень води найнижчий. Середня тривалість льодоставу: грудень-березень. Товщина льоду 15-30 см. Вода в озері чиста і прозора.

    Навколо озера росте мішаний ліс. Він на більшій частині берегів підходить до самої води.

    На обмілинах росте очерет, рогіз, сусак зонтичний, комиш озерний, зрідка ростуть білі лілеї. З півночі невеличкий піщаний берег повністю заріс очеретом. Це мабуть через те, що бажаючих скупатись і відпочивати тут мало і береги заросли, проте рибалок досить багато як влітку, так і взимку.

     Рибні запаси Плотичного озера багаті. Тут водяться білі та червоні карасі, в'юни, в'язі, щуки, лящі, лини, плотва, краснопірки.

     Також в озері багато бобрів, про що свідчать повалені дерева біля берегів та численні хатки. Ще можна спостерігати за ондатрами, норками. На цій території гніздяться дикі качки, лиски, чайки. Адже навколишні заболочені лісові масиви є придатним місцем для їх проживання.

   Основні параметри озера:

Морфометричні показники

Ширина, км

0,63

Довжина, км

0,66

Довжина берегової лінії (L), км

2,2

Максимальна глибина, м

6

Середня глибина, м

 

Гідрологічні показники

Площа, га

32,01

Площа водозбору, км2

 

Об’єм озера, тис. м3

520