Озеро Черемське

  Озеро Черемське відноситься до Черемського природного заповідника. Вода озера темно-коричневого кольору. На піщаному дні Черемського озера проявляються три джерела. Живиться озеро з Черемського болота. Спрямлений у канал струмок Лісовий постачає воду до Черемського озера. І зовсім незначна частка надлишку води з болота потрапляє через систему каналів до озера Черевище.

   З рослинності зустрічається чимало рідкісних та занесених до червоної книги України видів таких, як булатка червона, коральковець, вовчі ягоди пахучі, росичка англійська.  До Європейського Червоного списку занесена рослина, така як смілка литовська. Озера оточені в цілому соновим, вільхово-березовим лісом, подекуди зустрічається ялина. Серед риб, які водяться в озерах йорж звичайний, карась сріблястий і золотистий, щука, в’юн, окунь звичайний, лин, верхівка, раніше зустрічався вугор. Дуже численні земноводні; рептилії: черепаха болотна, ящірка живородяча, мідянка, гадюка; парнокопитні: лось, олень благородний, козуля такі види, як вовк, рись європейська занесені до Європейського Червоного списку.  До Червоної книги України занесені такі види, що зустрічаються на цих озерах: лелека чорний, глухар, журавель сірий, пугач, п’явка медична.

   Назва озера Черемське повязане із болотом Черемське (місцева назва Чірмуське). Дехто вважає, що навколо болота раніше було багато черемхи, від чого й пішла назва. Інші стверджують, що назва походить від чемериці, яка трапляється на болоті та в його околиці.

   Основні параметри озера:

Морфометричні показники

Ширина, км

 

Довжина, км

 

Довжина берегової лінії (L), км

 

Максимальна глибина, м

6

Середня глибина, м

 

Гідрологічні показники

Площа, га

8

Площа водозбору, км2

 

Об’єм озера, тис. м3

320