Озеро Луке

    Озеро Луке – озеро заплавного походження у Любешівському районі, прямо на північ за 5 км від села Ветли, серед мішаного лісу.

    Береги озера Луке похилі, з усіх сторін заболочені, зарослі очеретом, рогозом та важкопрохідні. Живлення озера мішане. Льодостав триває з грудня по березень. Товщина льоду може сягати до 50 см, залежно від морозів. В березні починається скресання льоду і весною спостерігається найвищий рівень води.

    Вода в озері чиста, прозора, не має запаху. Але через велику замуленість дна воду можна легко скаламутити навіть невеликим поштовхом весла. На дні озера також багато водоростей. Рослинний світ різноманітний. Крім деяких видів водоростей поширені латаття біле, глечики жовті, а біля берегів очерет, рогіз, сусак зонтичний, кущі верболозу, півники болотні, пухівка піхвова, комиш озерний, аїр тростинний та ін. Болотна рослинність швидко переходить у заболочений мішаний ліс з вільхи, берези, де-не-де осоки та суцільних заростей кущів верболозу.

    Рибні запаси різноманітні, хоча найбільше білих і червоних карасів. Є ще тут окуні і щуки. Серед тварин тут можна побачити бобрів, видр, диких качок, лисок, диких гусей тощо. Озеро зі своїми біологічними запасами, прилеглими болотами є дуже хорошим і безпечним місцем для життя багатьох тварин та пернатих.

    До  озера  можна  добратись грунтовою  дорогою. Під’їзд можливий тільки в суху пору року.

    Основні параметри озера:

 

Морфометричні показники

Ширина, км

0,40

Довжина, км

1,26

Довжина берегової лінії (L), км

 

Максимальна глибина, м

2

Середня глибина, м

1,4

Гідрологічні показники

Площа, га

46

Площа водозбору, км2

11,9

Об’єм озера, тис. м3

450