І потече Прип’ять у Балтійське море...

Через аварійний стан Верхньо-Прип’ятського гідровузла Білоозерської водоживильної системи Прип’ять у своїй верхній течії може змінити русло і повернути не на схід, до Дніпра, а на північ — до Мухавця та Західного Бугу.

Шлях через три озера

Подорожуючи Прип’яттю, ви обов’язково звернете увагу на цікаву інженерну споруду, розташовану ліворуч за течією за кілька десятків метрів від русла. Це Верхньо-Прип’ятський гідровузол. Звідси бере початок Білоозерська водоживильна система, яка подає воду у вододільний б’єф Дніпро-Бузького судноплавного каналу. Подібних споруд ви не побачите ніде в України. Зроблена з дерев’яних брусів у 1958 році, вона зберегла вигляд своїх старших попередників. Адже датується ця гідросистема 1838—1842 роками. Самому ж Дніпро-Бузькому каналу вже далеко за двісті.

Сім років тому автору цих рядків разом з тодішнім начальником Волинського облводгоспу Юрієм Бахмачуком пощастило здійснити подорож частиною цього водного шляху. Взявши старт біля шлюзу, де забирається вода з Прип’яті, ми моторним човном спочатку пропливли 5,1 кілометра Вижівським каналом до озера Святого, потім 1,1 кілометра — Коротким каналом до озера Волянського і, нарешті, ще 4,5 кілометра — каналом Хабарище до озера Білого. Останнє поділене кордоном між Україною і Білоруссю, тож без спеціального дозволу плисти далі не могли. Від кінцевої мети — Дніпро-Бузького каналу — нас відділяло лише 15 кілометрів Білоозерського каналу.

Вода і безпека харчування

24 березня Камінь-Каширська районна газета «Полісся»
Назва статті  «Вода і безпека харчування» (автор Сергій Мельничук, заступник начальника Камінь-Каширського управління водного господарства)

І загудуть бджоли над гречаним полем

На березі Західного Бугу, поблизу села Забужжя Любомльського району, розташована єдина в Україні насосна станція, яка може перекачувати воду з басейну одного моря в басейн іншого.

Аби рибу з вікна не ловити…

БЕЗПЕКА. У Волинській області вперше за роки державної незалежності України проведенні масштабні роботи, що упереджують негативні наслідки від затоплень і підтоплень під час проходження весняної повені.

Валерій МЕЛЬНИК,

«Урядовий кур’єр»

Valid HTML 4.01 Transitional